Ryzyko zawodowe

thumbnail

Ludzie sukcesu zazwyczaj cieszą się ogromną sympatią i szacunkiem innych. Każdy pragnie przebywać w ich towarzystwie. Nierzadko jednak okazuje się, że przesadna chęć zbliżenia się do takich postaci może mieć fatalne w skutkach konsekwencje. Czasem pod maską wielu osiągnięć kryje się bowiem przebiegłość i okrucieństwo. Dotkliwie przekonała się o tym Klaudia, główna bohaterka książki pod tytułem “Stażystka” (https://www.taniaksiazka.pl/stazystka-alicja-sinicka-p-1326595.html), którą napisała Alicja Sinicka.

Gra pozorów

Czy istnieje idealne małżeństwo? Z pewnością znajomi Ewy i Marka odpowiedzieliby twierdząco na to pytanie. Marek uchodzi za biznesmena z prawdziwego zdarzenia. Odnosi sukcesy na polu zawodowym, które zapewniają mu znakomitą reputację, możliwość obracania się w elitarnym środowisku oraz cieszenia imponującym bogactwem. Ewa, jego żona, to piękna kobieta, która wiernie trwa u jego boku. Para zamieszkuje okazały dom, który skrywa jednak wiele tajemnic. Okazuje się, że mężczyzna nie miał skrupułów aby wielokrotnie zdradzać Ewę i posługiwać się różnymi kłamstwami. Ma ku temu wiele sposobności. Natłok zawodowych obowiązków sprawia, że posiłkuje się pomocą zatrudnianych w firmie stażystek, a chętnych na to stanowisko nie brakuje.

Szansa czy zagrożenie?

Kiedy Klaudia otrzymuje ofertę rozpoczęcia stażu, nie może uwierzyć w to, że los tak się do niej uśmiechnął. Bez wahania przyjmuje propozycję, zdając sobie sprawę z tego jak wiele może wnieść to do jej zawodowej kariery. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że nie wszystko wygląda tak jak sobie to wyobrażała. Klaudia sama już nie wie, czy gorsza jest niepewność czy też okrutna prawda. Nabiera podejrzeń co do tego, że poprzednie stażystki nawiązały romans z Markiem. Na dodatek nie wiadomo, co się z nimi stało. Kiedy zostaje odnalezione ciało jednej z nich, Klaudia jest przerażona. Czy ona także może stać się kolejną ofiarą? I czy walcząc o zawodową pozycję nie ściągnęła na siebie przypadkiem śmiertelnego niebezpieczeństwa?

Alicja Sinicka, autorka, to popularna polska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: literatura kobieca, literatura obyczajowa, kryminał, thriller oraz literatura sensacyjna. Jest to więc imponujący przekrój tematyczny, który sprawił, że zjednała sobie grono oddanych czytelników. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień realizuje się w zawodzie analityka finansowego, który z powodzeniem łączy ze swoją pasją do pisarstwa. Dotychczas opublikowała już takie tytuły jak: “Otwórz oczy”, “Obserwatorka”, “Oczy wilka”, a także “Winna”.

Książka zdjęcie utworzone przez diana.grytsku - pl.freepik.com
Back To Top